Otwarcie konkursu grantowego 2016!
15 grudnia 2015
Fundacja NUTRICIA działa nieprzerwanie już od 20 lat!
12 czerwca 2016
Pokaż wszystkie

Poradnik karmienia piersią – kolejna publikacja edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”

Czwarta publikacja edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”: Poradnik karmienia piersią według zaleceń Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

Poradnik powstał we współpracy z czołowymi ekspertami, w oparciu o najnowsze wyniki badań. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji dla obecnych i przyszłych mam, które chcą karmić piersią i potrzebują edukacji oraz wsparcia w tym zakresie. Przedstawia w jasny sposób aktualną  i rzetelną wiedzę ekspercką między innymi na temat:

  • korzyści płynących z karmienia naturalnego
  • programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia
  • składzie mleka kobiecego
  • pozycjach i technikach karmienia
  • faktów i mitów związanych z karmieniem piersią
  • diety kobiety karmiącej

Kobiety w ciąży oraz rodzice najmłodszych dzieci coraz częściej zdają sobie sprawę z wpływu prawidłowego żywienia na przyszłe zdrowie już od momentu poczęcia, a następnie w niemowlęctwie i wieku dziecięcym i chcą ten czas wykorzystać jak najlepiej. To ważne, ponieważ 1000 pierwszych dni życia dziecka ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia dziecka teraz i w jego dorosłym życiu.

Poradnik karmienia piersią to już czwarta wartościowa publikacja edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Jego pełną wersję można pobrać bezpłatnie tutaj.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress