EDUKUJEMY O ROLI ŻYWIENIA

Wspieramy dzieci i rodziców, pacjentów oraz ich bliskich oraz środowisko medyczne realizując działania edukacyjne, zmiany systemowe oraz strategiczne partnerstwa w obszarze żywienia.

Za pomocą naszych działań dążymy do:

• edukowania przyszłych pokoleń o kluczowej roli odpowiedniego żywienia w czasie 1000 pierwszych dni,
  • budowania świadomości na temat roli żywienia w chorobie,
  • oraz kształtowania nawyków żywieniowych umożliwiających zdrowe starzenie się.

NASZA MISJA

Misją Fundacji Nutricia jest edukacja o roli żywienia na różnych etapach życia człowieka.

Swoje działania kierujemy do dzieci i rodziców, pacjentów oraz ich bliskich, przedstawicieli środowiska medycznego, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

OBSZARY DZIAŁANIA

Swoją misję Fundacja realizuje poprzez projekty edukacyjne, zmiany systemowe oraz strategiczne partnerstwa w ramach 3 obszarów:

• roli żywienia w chorobie,
  • edukacji żywieniowej w 1000 pierwszych dni,
  • oraz zdrowego starzenia się.

Ponadto od początku swojego istnienia Fundacja Nutricia realizuje także ogólnopolski konkurs grantowy, umożliwiając prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.