Filantropia się nie zatrzymała. Organizacje z forum darczyńców pomagają

Już prawie 42,5 milionów złotych na walkę z COVID-19 przekazały prywatne fundacje i stowarzyszenia zrzeszone w Forum Darczyńców, do którego od 2017 r. należy Fundacja Nutricia. 

 

Połowa tej kwoty, czyli ok. 21 mln zł została przeznaczona na pomoc szpitalom na najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej dla lekarzy oraz testy na obecność SARS-CoV-2. Ponadto wszystkie organizacje zrzeszone w Forum Darczyńców przekazały dary rzeczowe w postaci: 40 000 maseczek medycznych, 6 000 maseczek wielokrotnego użytku oraz 2 500 przyłbic. 

 

Ze wsparcia członków Forum Darczyńców korzystają setki organizacji społecznych, często małych fundacji i stowarzyszeń. W tym trudnym okresie członkowie Forum dostosowują zaplanowane działania do bieżącej sytuacji, wydłużają terminy zawartych umów, zmieniają harmonogramy, akceptują przesunięcia wydatków, słuchają potrzeb organizacji i na nie elastycznie reagują. Forum Darczyńców, wraz z kilkuset organizacjami w Europie, jest sygnatariuszem deklaracji wyrażającej solidarność fundacji i darczyńców z organizacjami społecznymi.

 

Więcej informacji na temat wsparcia członków Forum Darczyńców w czasie epidemii COVID-19 można znaleźć na stronie internetowej. 

 

 


 

Forum Darczyńców jest grupą organizacji społecznych, które mądrze wydają środki prywatne dla dobra publicznego. Forum wspiera członków w efektywnej realizacji ich misji społecznych - wspólnie podnosimy sobie poprzeczkę, rozwijamy i udoskonalamy nasze działania. Skutecznie zabiega o dobre prawo dla fundacji, stowarzyszeń i darczyńców. Przez 15 lat działania organizacje zrzeszone w Forum Darczyńców wspólnie wydały na cele społeczne ponad 4 miliardy złotych. Więcej informacji na stronie: www.forumdarczyncow.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.