Edukacja żywieniowa w 1000 pierwszych dni życia

1000 pierwszych dni życia dziecka, czyli okres od poczęcia przez pierwsze lata to okres najintensywniejszego rozwoju i wzrostu dziecka, dlatego ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia dziecka teraz i w dorosłym życiu. Prawidłowe żywienie w tym kluczowym okresie to najlepszy sposób na wykorzystanie niepowtarzalnego okna możliwości w rozwoju dziecka.

 

Realizując działania w obszarze „Edukacja żywieniowa w 1000 pierwszych dni” Fundacja Nutricia ma na celu:

 

  • edukowanie przyszłych rodziców oraz rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci w Polsce, jak również przedstawicieli środowiska medycznego, o kluczowej roli prawidłowego żywienia w czasie 1000 pierwszych dni,
  • budowanie wśród rodziców i opiekunów świadomości, iż prawidłowe żywienie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych ma ogromny wpływ na zdrowie dzieci teraz i w przyszłości, oraz długość i jakość ich życia.

DZIAŁANIA W RAMACH OBSZARU

1, 2, 3, 4, 5, 6 Badanie „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia, Instytut Matki i Dziecka, 2016

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.