Konkurs grantowy 2023

Zachęcamy do wzięcia udziału w 28. edycji konkursu grantowego. Fundacja Nutricia od 1996 roku wspiera finansowo projekty badawcze, które wiążą się z tematyką dotyczącą żywienia człowieka. Na przestrzeni 26 lat przekazaliśmy 90 grantów na projekty badawcze i stypendia. Dzięki wsparciu Fundacji Nutricia ukazało się już ponad 300 publikacji naukowych. W tym roku jako obszary priorytetowe zostały wytypowane:

•  Sposób żywienia i ryzyko niedoborów pokarmowych u dzieci po 1 roku życia.

•   Wpływ leczenia żywieniowego (doustnego i/lub dojelitowego) prowadzonego w warunkach szpitalnych oraz interwencji żywieniowej kontynuowanej po wypisie z oddziału szpitalnego na proces rehabilitacji i rekonwalescencji po chorobie.

• Zastosowanie produktów pochodzenia roślinnego jako alternatywa dla produktów mlecznych

Szczegółowe informacje w zakładce Konkursu Grantowego: