Zmiany w Radzie Naukowej Fundacji

Po blisko 26 latach w Radzie Naukowej Fundacji Nutrcia po raz pierwszy w historii nastąpiła zmiana przewodniczącego. Prof. JJ. Pietrzyk udał się na zasłużoną emeryturę. Honorowy Przewodniczący jest autorem blisko 200 publikacji naukowych. Był współtwórcą i jednym z pomysłodawców Rady Naukowej Fundacji, w której to zasiadał od samego początku jej istnienia. Niniejszym chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania Panu Profesorowi za wkład w rozwój nauki o żywieniu w Polsce oraz rozwój Fundacji Nutricia.

Nową Przewodniczącą – jednogłośną decyzją członków Rady Naukowej - została Prof. Hanna Szajewska. Rada została także wzmocniona personalnie i do grona jej członków dołączyli:

• Prof. dr. hab. n. med. Sylwia Małgorzewicz, kierownik Zakładu Żywienia Klinicznego i Dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Prof. dr. hab. n. med. Piotr Socha, Z-ca Dyrektora ds. Nauki Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
  • Dr hab. n. med. Mateusz Jagła, Z-ca Dyrektora Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Naszej Radzie Naukowej życzymy owocnych obrad podczas kolejnych edycji konkursów grantowych!