Wyniki konkursu grantowego 2019

Szanowni Państwo! Tegoroczny konkurs grantowy został  rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy w sumie 36 bardzo ciekawych aplikacji. Rada Naukowa Fundacji Nutricia na podstawie wnikliwej oceny ustaliła listę rankingową projektów, która następnie została przekazana Zarządowi Fundacji. Na tej podstawie Zarząd zdecydował, że laureatami XXIII edycji konkursu zostaną następujące ośrodki:

OŚRODEK: Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Tytuł projektu
: Effect of low-FODMAP diet for the management of ittitable bowel syndrome in children: a randomized controlled trial.

OŚRODEK: Wydział Nauk o Żywności i  Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Tytuł projektu: The effect of Colostrum Bovinum supplementation on upper respiratory tract infections rate and selected immunological biomarkers in trained athletes: a randomized, crossover, placebo-controlled, double-blind trial

OŚRODEK : Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Tytuł projektu: The effect of early versus standard central line removal on growth of very low birth weight premature infants: a noninferiority, randomised controlled trial.

Serdecznie gratulujemy laureatom i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu za wzięcie w nim udziału.

Zapraszamy do składania aplikacji w kolejnej edycji!