Wyniki konkursu grantowego 2022

27. edycja konkursu grantowego Fundacji Nutricia dobiegła końca! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami. Tegoroczna edycja konkursu grantowego przyniosła łącznie 24 zgłoszenie, za które ogromnie dziękujemy! To nie jest dobry czas na prowadzenie badań, a mimo to było w czym wybierać. Z przyjemnością ogłaszamy, że Zarząd Fundacji na podstawie rekomendacji Rady Naukowej podjął decyzję o finasowaniu 2 grantów badawczych:

• Dr hab. n med. Sławomira Czyż-Drzymała: “The influence of intensive nutritional education on the iron status and cognitive functions in infants”
  • prof. dr hab.med.  Michalak Sławomir: “Undernutrition/sarcopenia as a risk factor of hemorrhagic transformation in ischemic stroke patients treated with mechanical thrombectomy”

Badaczom składamy serdeczne gratulacje świetnych wniosków grantowych, a Radzie Naukowej dziękujemy za wsparcie w ocenie tegorocznych wniosków.