1000 pierwszych dni

O PROGRAMIE

Ogólnopolski program edukacyjny „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, zainicjowany w 2013 r. w kolacji z Partnerami instytucjonalnymi, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej roli prawidłowego żywienia w 1000 pierwszych dni życia wśród kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, przyszłych rodziców oraz rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci.

ADRESACI DZIAŁAŃ

Działania realizowane w ramach programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia” kierowane są do:

 

  • kobiet w ciąży,
  • karmiących piersią
  • rodziców i opiekunów niemowląt oraz małych dzieci.

Artykuły

 

Główne inicjatywy

PORADNIKI

We współpracy z czołowymi ekspertami w dziedzinie żywienia w ramach programu powstały cztery publikacje: Poradnik żywienia kobiet w ciąży, Poradnik karmienia piersią, Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin, Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia . Wszystkie poradniki są bezpłatnie dostępne na stronie internetowej: www.1000dni.pl

KALENDARZ ŻYWIENIA DZIECKA W 1000 PIERWSZYCH DNI

Rodzice komponujący dietę dziecka na etapie 1000 pierwszych dni jego życia każdego dnia mają wiele wątpliwości związanych z prawidłowym żywieniem. Z myślą o nich powstało innowacyjne narzędzie – kalendarz żywienia dziecka w 1000 pierwszych dni (0-36 miesiąc życia) – pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka, Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” i Stowarzyszenia „Zdrowe Pokolenia”. To przede wszystkim uporządkowanie wiedzy opartej na najnowszych zaleceniach ekspertów ds. żywienia. Narzędzie łączy zalecenia żywieniowe dla dzieci od urodzenia aż do 3. roku życia. Kalendarz w wersji interaktywnej jest dostępny na stronie www.1000dni.pl Klikając na jego poszczególne elementy, można zgłębić interesujące wątki.

 

Kalendarz żywienia dziecka w 1000 pierwszych dni (0-36 miesiąc życia)

https://1000dni.pl/kalendarz-zywienia

 

Edukacyjne podcasty 1000 pierwszych dni

Trzy edukacyjne odcinki podcastu Programu 1000 Pierwszych Dni z udziałem dr Joanny Neuhoff-Murawskiej, dietetyczki Centrum Zdrowia Dziecka, która opowiada o roli 1000 pierwszych dni życia, karmieniu piersią oraz o rozszerzaniu diety.

 

OSIĄGNIĘCIA

6 kampanii medialnych na temat: niedoborów wit. D, ryzyka otyłości w związku ze zbyt małym spożyciem warzyw; kampania „Geny to nie wszystko”, uświadamiającą, jak duży wpływ na przyszłe zdrowie dziecka mają rodzice w czasie 1000 pierwszych dni życia, oraz „Mamo, razem damy radę nauczyć się karmienia piersią”, popularyzującą naturalne karmienie, a także kampanię dedykowaną roli bezpieczeństwa i jakości w żywieniu najmłodszych dzieci w 1000 pierwszych dni.

4 poradniki nt. karmienia piersią i żywienia kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci, stworzone we współpracy z Partnerami

Platforma edukacyjna www.1000dni.pl, będąca bazą wiedzy dla kobiet w ciąży, a także rodziców i opiekunów niemowląt i małych dzieci

Ponad 1000 działań z zakresu edukacji żywieniowej zrealizowanych w ramach programu edukacyjnego, których odbiorcami dotychczas zostało już kilkadziesiąt tysięcy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów dzieci.

Prężnie rozwijające się kanały w social mediach m.in.Facebook i Instagram .

Akcja edukacyjna Fakty i Mity. W ramach współpracy z wybranymi Influencerami zapoznaliśmy Rodziców z najnowszymi zasadami żywienia w 1000 pierwszych dni życia dziecka w postaci akcji edukacyjnej dotyczącej faktów i mitów żywieniowych. Edukacja żywieniowa Rodziców jest niezbędna. Wyniki dotyczące akcji przedstawia poniższy film

STRONA WWW

Więcej informacji na temat kampanii edukacyjnej

www.1000dni.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.